piątek, 30 listopada 2018

Świecznik Stroik z brzozy na Święta i na codzień DIY

Witam Kochani! Kilka dni temu przenosząc drewno do kominka wpadło mi w oko ładne polano z brzozy. Od razu przyszedł mi do głowy świecznik taki prosty, ale w trakcie pomysł rozwijał się dalej i to przez taki śmieszny kawałek z odciętych gałęzi.


To nie musi być taki sam świecznik. Zrobicie tak, jak Wam akurat będzie odpowiadać z posiadanych materiałów. W prostej polanie wyrównanej w płaszczyźnie przecięcia wystarczy od góry zrobić otwory  np: na 3 lub 4 świeczki.Oto podstawowe części do świecznika: Narzędzia i pozostałe akcesoria: 

wkrętarka i wiertarka, 
kilka wkrętów, 
świeczki na pomiar, 
dekielki od słoiczków
otwornice do wiercenia otworów
dekoracja wg okoliczności

Otwornicą zrobiliśmy jedno wgłębienie na długą wąską świeczkę i jedną szerszą w górnej części świecznika. Pozostałe 2 miejsca na świeczki były  najłatwiejsze - wystarczyło przymocować wkrętami dekielki np: po małym koncentracie pomidorowym (dekielki przed przykręceniem warto centralnie punktowo przedziurawić i dopiero przyłożyć wkręt i wkręcać).


Wkręty łączące górny element z dolnym brzozy wkręcaliśmy pod ukosem.

Korę naderwaną wystarczy podkleić a braki uzupełnić korą, jak i zamaskować wkręty i zmienić kolor dekielków używając stonowanej farby, żeby pasowała do brzozy.

Życzę  miłej zabawy w przygotowaniach do Świąt. Nie ma to jak domowa robota...

Pozdrawiam Weronika

2 komentarze:

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...