piątek, 1 kwietnia 2016

Mój ogród wczesna wiosna I

Witam cieplutko! Wiem, że Wielu z Was tak jak i ja, stara się teraz jak najwięcej czasu spędzać w ogrodzie. Co prawda pogoda ma swoje kaprysy, ale kiedy się patrzy na pierwsze kwiaty i słucha miłego świergotu ptaków, radośniej się robi na duszy.
Zapraszam na krótki film z mojego ogrodu, opowiadający o okresie od połowy do końca marca. LINK


Po zimie jest co robić: Trzeba usunąć przesuszone badyle i baldachy kwiatów, które obsypane szronem wzbogacały wygląd i widok za oknem w mroźne dni. Obcinam na przykład zbrązowiałe suche kwiaty hortensji tuż nad pierwszym rozwiniętym pąkiem. Pozbywam się ciemnych martwych pędów róż. Przycinamy niektóre krzewy i drzewka. Nie przycinam brzozy, która by rzewnie płakała przez co najmniej miesiąc. Posiałam trochę warzyw -marchewkę, pietruszkę i posadziłam małe cebulki na świeży szczypiorek. W ciepłym inspekcie najpóźniej do końca marca warto wysiać jednoroczne rośliny, niektóre warzywa, zioła i byliny, które nie znoszą wiosennych przymrozków lub po prostu kupić w maju gotowe sadzonki i posadzić do gruntu.


Polecam odwiedzić część 2 -dalsze aktualności z obserwacji z ogrodu: LINK


Przed nami najpiękniejsza część wiosny, kiedy zakwitają tulipany, hiacynty, żonkile, drzewa owocowe, różaneczniki, lilaki, tawuły i pojawia się wszędzie świeża soczysta zieleń..

Kochani życzę słoneczka
i zjawiskowych, wonnych spacerów
Pozdrawiam Weronika

6 komentarzy:

 1. Twój rozśpiewany ogród Weroniko już wygląda pięknie! Pracy teraz sporo ale radość przebywania wśród roślin ogromna.
  Życzę Ci przyjemnego, niedzielnego wypoczynku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo bardzo dziękuję. To była piękna niedziela. Pogoda dopisała. Przed nami obiecujący ciepły tydzień. Życzę Ewuniu radosnej wiosny w ogrodzie i wszędzie na łonie natury

   Usuń
 2. Zazdroszczę Ci tych prac ogrodowych. To jest ekscytujące jak to wszystko później rośnie i cieszy oko i raduje serce. Udanego sezonu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za sympatyczne odwiedziny. To prawda ten wysiłek opłaca a nie ukrywam, że lubię pogrzebać trochę w ziemi. Urzeka mnie nawet taki kamyk zwykły i niezwykły zarazem. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Przepiękny ogród !! Miło spacerować w towarzystwie śpiewających ptaków !!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! O tak! Ptaki mile szczebiocą -wiosna idzie na całego. Pozdrawiam Elu!

   Usuń

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...