piątek, 21 września 2012

Krzewuszka cudowna jak pielęgnować?
Krzewuszka (Weigela Florida) to atrakcyjny krzew, dorastający do 3 metrów wysokości. Krzewuszki w naturze rosną w Japonii i w Chinach. U nas najlepiej sprawdza się Weigela Florida, bo potrafi przetrwać mroźną zimę, choć bywa, ze  po skrajnych spadkach temperatur traci trochę masy, którą trzeba wyciąć.Przepięknie kwitnie wczesnym latem i jeśli sprzyja aura, powtarza kwitnienie we wrześniu. Krzew ładnie się rozrasta i wbrew opisom o jej uprawie, nie wymaga wyjątkowej troski. Wystarczy od czasu do czasu, podczas wegetacji, podlać ją gnojówką z pokrzywy lub ekologicznym nawozem. Krzewuszka cudowna kwitnie na młodych pędach, dlatego usuwamy stare łodygi, dzięki temu odwdzięczy się obfitym kwitnieniem. Kupując młodą roślinę, musimy zadbać, by podczas mroźnej zimy, zbytnio nie przemarzła. Można wykorzystać do tego celu agro-włókninę, gałęzie lub słomę.

Najłatwiej rozmnażać krzewuszkę z sadzonek zielnych w czasie lata. Krzewuszka lubi gleby dość żyzne i wilgotne. Dobrze rośnie i kwitnie w słońcu i w półcieniu. Można jej pomóc, sadząc wokół niskie okrywające rosliny lub ściółkowaniem, by zabezpieczyć ją przed utratą wody.

U mnie krzewuszka nie ma tak łatwo, bo ziemia średnio bogata w składniki, ale daje radę i co roku obsypuje się cudnym lejkowatym kwieciem. Rośnie w słońcu przy oczku na tle ściany żywotników i w sąsiedztwie świerka Conica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...