piątek, 12 maja 2017

Pelargonia, fuksja, sadzonki mały kursik

Witam Kochani! Ostatnio robiłam sadzonki z pelargonii i fuksji. Pelargonia nie nastręcza problemów, zwłaszcza o tej porze. Od końca marca do końca czerwca łatwo ukorzeniają się szczytowe odcinki rośliny. Więcej o sadzonkach pelargonii TUTAJ. Dołączam do posta FILMIK-  taki krótki instruktaż o sadzonkowaniu.Fuksję warto rozmnożyć. Świetna roślina na stanowiska cieniste i pół-cieniste. Roślina ozdobna z pięknych kwiatów. Ta na zdjęciu to fuksja  Snow Burner. Więcej o fuksjach TUTAJWiosną robię sadzonki fuksji, wkładając kilka ściętych odnóżek do słoiczka z wodą. Słoik nakrywam folią, żeby woda szybko nie wyparowywała. Robię dziurki do wetknięcia odnóżek i czekam około 2 tygodni, może krócej,  na pojawienie się korzonków.Potem zabieram się do sadzenia odnóżek w żyznej ziemi z dodatkiem perlitu. Delikatnie umieszczam sadzonkę w podłożu, żeby nie poobrywać jej korzeni i podlewam. Podlewam wodą odstałą z dodatkiem wody ze skorupek jaj, co drugi dzień lub co trzeci - jak tylko ziemia traci wilgotność. Sadzonki stawiam w miejscu widnym, osłoniętym od wiatru a jak zimno w widnym, pomieszczeniu z temp. pokojową.

Życzę Kochani Pięknych Ogródków tych dużych, małych i maleńkich
Pozdrawiam Weronika

10 komentarzy:

 1. Bardzo przydatny filmiki, dziękuję! Rozumiem, że sadzonki robiłaś z pelargonii, którą przezimowałaś u siebie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to moje przechowańce- tak co roku robię, bo tez je uwielbiam przez cały rok kwitną, Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 2. Rozmnażam pelargonię latem aby mi kwitły w domu zimą. Uwielbiam je :)
  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja też tak robię, by cieszyć się nimi przez cały rok. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Kiedyś zachłannie zbierałam różne odmiany fuksji, to prześliczna roślina. Teraz już odpuściłam, nie daję rady wszystkiego ogarnąć. Ale pelargonie przechowuję z roku na rok i podobnie robię sadzonki. Cieszą kwiatami na okrągło.
  Cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewo serdecznie za odwiedziny. Fakt! Jest co robic przy tych kwiatkach, ale kiedy kwitną trudno sobie odmówić fatygi, choć czasami się nie da. Pozdrawiam cieplutko!

   Usuń
 4. Kocham pelargonie, to rosliny nie do zdarcia:) Podobnie robie sadzonki. Chociaż w tym roku odpuściłam, nie ogarniam:( Fuksja mnie także zachwyca, ale jej nie uprawiam.
  filmik bardzo przydatny, dziękuję:)
  Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja mama kochała fuksje, pelargonie i zygokaktusy - coraz bardziej lubię te kwiatki i o dziwo grudnik zakwitł mi teraz. Dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam cieplutko

   Usuń
 5. Przydatny filmik.I mnie na balkonie królują pelargonie bardzo je lubię.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Pelargonie, jak dla mnie zawsze na topie. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...