sobota, 25 stycznia 2014

Brylantowy ogród zimą

W. Domogród

Ogród jest ciekawy przez cały rok a ciekawość tym większa, im więcej rodzajów roślin. Od kilku dni zjawiskowo oblane są zamrożonym deszczem. Fantastyczne kształty i widoki. W takim stanie, nie wolno teraz ich dotykać, bo łatwo je uszkodzić. Jedyne co możemy zrobić to patrzeć i podziwiać. Najgorszym wrogiem może okazać się silny wiatr, który w porywach, ciężkie oblodzone gałązki łamie, jak zapałki.


Spójrzcie na ten różanecznik w polewie lodowej. Mam nadzieję, że ta sytuacja, mimo wszystko nie będzie trwała zbyt długo, gdyż ciężki lód, nadrywa delikatne gałązki i liście zimozielonych roślin, dzięki którym, możemy się cieszyć zimą zielenią w lasach i ogrodach.


2 komentarze:

 1. Również podziwiałam u siebie lodowe zjawiska, boję się tylko żeby mi coś nie przemarzło. Parę lat temu straciłam połowę cebulek narcyzów i żonkili (był duży mróz bez pokrywy śnieżnej).

  Mam pytanie z innej beczki; od paru lat walczę z galasami na świerku - ochojnik świerkowy, nie chcąc używać chemicznych preparatów próbowałam wyciągiem z czosnku, pokrzywy itp, ale bez skutku. Jaki jest najlepszy preparat w zwalczaniu ochojnika, żeby nie zaszkodził innym owadom np.biedronkom?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam dość dobre informację na temat nieszkodliwych substancji. Będzie to Promanal. Profesjonalny opis pod adresem:http://blog-ogrodniczy.pl/porady-ogrodnicze/ochojniki-szkodniki-iglakow/

   Usuń

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...