U mnie rośnie przy powojniku i altanie, Wykorzystuje jego pędy i listwy drewniane. Razem tworzą zgrane towarzystwo. Groszek pachnący i słusznie, bo większość odmian ma śliczną woń. Niestety sprzedawane nasiona tej rośliny jednorocznej to najczęściej mieszanki i nigdy nie wiadomo jaki trafi nam się kolor. U mnie głównie ujawnia się w kolorze eleganckiej bieli, ale póki co czekam na pozostałe, ciekawa pięknych i intensywnych barw.
Wymagania glebowe i uprawa
Groszek pachnący siejemy w kwietniu lub maju do żyznego gruntu o odczynie zasadowym po 2-3 groszki do dołka na głębokość 2-3 cm, w miejscach, gdzie dociera słońce. Wysiew warto powtórzyć na przykład w czerwcu, żeby cieszyć się dłużej większą ilością kwiatów. Oprócz obsadzania altan, pergoli, roślin zimozielonych można siać go do skrzynek balkonowych, zapewniając podpory żywe z innych roślin lub rożnego rodzaju dekoracyjne kratki. Roślina lubi wilgotna glebę, ale lepiej jej nie przelewać, żeby nie zgniły korzenie.
A ja mam szczęście na różowy. W tym roku nie wysiałam i trochę żałuję. Biały jest śliczny, jego kwiaty przypominają trochę fiołki. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
OdpowiedzUsuńW tym roku nie pokazał się jeszcze kolorowy, ale moze jeszcze się pojawi... Bardzo dziękuję Ewo za odwiedziny. Pozdrawiam cieplutko
UsuńJa mam taki różnokolorowy ale Twój biały jest przepiękny !
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Też jestem nim zachwycona. Miałam ściąć do wazonu, ale żal... Niech cieszy oko w ogrodzie. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny
Usuń