poniedziałek, 2 lipca 2012

Jakie byliny do twojego ogrodu?

Urzekające liliowce to idealne kwiaty dla zapracowanych. Po prostu warto je mieć w ogrodzie. Najlepiej znaleźć dla nich miejsce blisko wody, gdzie uwielbiają się nad nią pochylać, by w upały czuć dotyk orzeźwiającej wilgoci. 


Relaksujący ogród

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu a przede wszystkim cenisz sobie odpoczynek w ogrodzie, wybieraj właśnie byliny. Liliowce są najmniej kłopotliwe z tej grupy. Wystarczy je posadzić a przez długie lata będą urzekać Cię swoim pięknem.
Relaksujący ogródTojeść rozesłana jest wspaniałą rośliną okrywową. Odradza się na wiosnę, wdzięcząc się licznym żółtymi kwiatuszkami.
Tojeść rozesłana oplata kamienie i wkrada się do stawu, bo uwielbia się kąpać.


Relaksujący ogród
 Tojeść rozesłanaDzielżan ogrodowy chlubi się niczym baletnica pięknymi płatkami, układającymi się w kolorową sukienkę. To bardzo odporna bylina, kwitnąca przez całe lato. Czytaj więcej...Najlepiej prezentuje się w pojedynczych niewielkich kępach, w towarzystwie bylin o niebieskich kwiatach. Tuż za nią wyłania się dzika piękność, moja ulubiona krwawnica. Wspominam ją z dziecinnych lat, kiedy mieszkając nad rzeką, cieszyłam się jej widokiem każdego lata.

Relaksujący ogród
Relaksujący ogród
Weronika F. Przetacznik kłosowy

   
Niebiański przetacznik kłosowy kontrastuje z dzielżanem pięknym odcieniem błękitu, kojąc najbardziej skołatane nerwy. Podobnie relaksują ukochane dzwonki karpackie i rozwar wielkokwiatowy. Barwny zachwyt łagodzą interesujące pokroje funkii (hosty) i niskich żurawek.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pytaj, oceniaj i doradzaj ...